kolmapäev, 1. september 2010

Püüame igal aastal vähemalt paar korda koristada koera kuute. Jah, meie koeral on kaks kuuti. Üks on selline korralik talvine kuut - eraldi esiku ja magamistoaga, topelt soojustatud seinad ja lumesaju jälgimiseks klaasist aken. Teine jälle on selline vanem, ka nii esiku kui ka eraldi magamistoaga, aga ilma topeltseinte ja aknata. Koerale, tundub, valik meeldib ja ta kasutab aktiivselt mõlemat kuuti. Ja kui nüüd päris aus olla, siis öösiti eelistab üldse magada toas ;-).

Ühesõnaga igal aastal vähemalt korra võtame me kuudist vana põhu välja, paneme uue asemele (õnneks on veel tuttavaid põllumehi, kelle käest saab varuda põhku) ja peseme ühe kuudi akna puhtaks. Sel aastal võtsime käsile ka mõlema kuudi välisilme värskendamise ja peitsisime kuudid üle. Ja siis äkki oligi ühe kuudi peal...APPI, ÄMBLIK. No see oli küll ülemõistuse suur ämblik. Meil on ämblikke alati palju olnud, igas suuruses ja igasuguseid ja mul ei ole kunagi nende vastu midagi olnud, aga sellist ma ei olnud näinud. Tal olid suured natuke karvased jalad, herilase kujuga keha - aga muidugi mitmeid kordi suurem - ja kui ta pärast muru peal jooksis, siis muru krõbises samal ajal :-S.
Kui ma enne ämblikke ei kartnud, siis nüüd kardan, ausõna. Lisaks ei ole ma peale seda eriti aias liikuda julgenud. No ja see ei saa kindlasti Eesti ämblik olla. See lihtsalt ei ole võimalik. Äkki ta ikka oli ainult läbisõidul (või läbironimisel) ja ei jää meile alaliselt :-S....

Ühest korras koerakuudist ka üks pilt
Aga muidu on peaaegu juba sügis. Naabrite kasel on juba suur osa lehtedest kollased ja eile oli aias maas ka esimene kollane vahtraleht.

3 kommentaari:

 1. Meie kasutame kuudis juba ammu põhu asemel aeroobikamatti, on koer puhtam ja ei tassi nii palju sodi sisse (sest ka meie omad ööbivad põhiliselt toas :).

  VastaKustuta
 2. Vabandust, aga tee juba uus postitus. Mitu päeva juba hirmutad ämblikuga :D:D:D
  Meil on kuudis heinad. Koer aastaringselt väljas, käreda pakasega ikka mõnus soojas pesas olla :)

  VastaKustuta
 3. Aeroobikamati ideed ei ole ma enne kuulnudki, aga kindlasti proovime selle ükskord järgi. Aga kas tõesti sellega külm ei ole? Põhk ja hein tunduvad kuidagi soojemad (või vähemalt suudan endale ette kujutada, kuidas koer poolenisti põhu sees peidus on). Ja põhku eelistame heinale sellepärast, et seal väidetavalt ei meeldi parasiitidele vms. Muidugi see võib ka täiesti iganenud arusaam olla. Aga aitäh uute ideede ja kommentaaride eest :-).

  VastaKustuta